filmdiziyorumlari.com

Man on Fire 2004 (Gazap Ateşi)

5/5 - (13 oy)

Man on Fire Filminin Konusu ve Hikayesi

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Süre: 146 dakika

Yönetmen: Tony Scott

Senarist: A.J. Quinnell, Brian Helgeland

Müzik: Harry Gregson-Williams

IMDb: 7.7

Uzun yıllarca ABD ordusunda görev alan Creasy, bir şekilde emekli olduktan sonra yeni bir hayata başlamak ister. Ancak tek bildiği şey askerliktir. Bu sayede eski bir dostu olan Rayburn ona bir koruma işi ayarlar. İş, Meksika-ABD sınırındaki bir şehirde yaşayan zengin bir ailenin küçük kızını korumaktır.

Meksika’da zengin ailelerin çocuklarını kaçırarak onlardan fidye alan bir suç örgütü, Creasy’nin koruduğu küçük kız çocuğunu kaçırır ve tüm olaylar bu andan itibaren cereyan etmeye başlar. Çünkü Creasy, küçük kız ile arkadaş olmuştur.

Filmin her anı, izleyiciye aksiyon ve heyecanı kesintisiz yaşatarak Creasy’nin kızı bulmak için yaşadıklarını ve neleri göze alacağını anlatıyor.

Man on Fire Filmi Fragmanı

Man on Fire filminin fragmanı Youtube üzerinde birçok kanal tarafından hali hazırda yayınlanmış durumda. Aynı zamanda eski bir film olması nedeniyle birçok film izleme sitesinde de bulabilirsiniz. Ancak her yazımızda tekrarladığımız tavsiyemi yinelemek isterim, fragmanı izlemeden ve film yorumlarını okumadan bir filmi izlemeyin. Aksi takdirde her ne kadar bir baş yapıt olsa da zevklerinize uymayan her film/dizi, sadece zamanınızdan götürür.

Man on Fire Filmi Analizi

Man on Fire Filmi, eski bir asker olan Creasy’ın koruma işine başlaması sonrasında gelişen bir dizi macera ve aksiyon dolu olayı ele almaktadır. Filmin toplumun geneline yönelik bariz bir sosyal mesaj işlevinin bulunmadığı aşikar. Ancak zorlarsak, filmden çıkaracağımız bazı şeyler de yok değil. Bunlardan bir tanesi de sert ve disiplinli görünen insanların, yumuşak bir kalbinin olabileceği. Bu da sanırım biraz Pollyannacılık yapmak gibi olur.

Özetle Man on Fire filmi, filmden zevk almak için muhakkak bir sosyal mesaj ya da öğretici bir şeyler aramamanın, yalnızca izlemenin de eğlenceli olabileceğini gösteren güzel bir aksiyon filmi olmuş. Bunu gösterirken hiç düşmeyen aksiyon temposunun da hakkını vermek gerekir. Adeta izleyiciyi ekranlara kitleyen ve nefessiz bırakan birkaç sahnesi de ayrı bir hava katmış. Man on Fire Filmi analizi bu şekilde. Spoiler vermemek adına kısa ve özetler nitelikte bir Man on Fire Filmi analizi oldu fakat açıkcası filmin üzerine konuşulacak pek bir şey de yok. Herkese iyi seyirler…

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.