filmdiziyorumlari.com

Dumbledore’un Sırları Filminden Kötü Açılış

5/5 - (12 oy)

Dumbledore’un Sırları filmi, izleyicinin karşısına ilk ABD’de çıktı. Filmin gişe hasılatı ise serinin diğer filmlerine oranla düşük kaldı. Bu durum, sinema eleştirmenlerinin film hakkındaki yıkıcı yorumlarının yansıması olarak algılandı.

Fantastik Canavarlar serisinin son devam filmi olan ve ünlü Oyuncu Mads Mikkelsen’in de rol aldığı Dumbledore’un Sırları filmi, geçtiğimiz hafta ABD sinemalarında vizyona girdi. İlk haftasından ise ABD gişelerinde 43 milyon dolar açılış hasılatına ulaştı. Bu hasılatı ile geçen hafta en çok hasılat yapan film olsa da serinin en düşük açılış hasılatı elde eden filmi ünvanını elde etti.

Fantastik Canavarlar serisinin ilk filmi olan 2016 yapımı “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” Filminin ABD açılış hasılatı 74 milyon dolar olurken, serinin ikinci filmi “Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları” 62 milyon dolar hasılata ulaşmıştı.

Dumbledore’un Sırları Filmi Fragmanı

Dumbledore’un Sırları filmi, 15 Nisan tarihinde vizyonda yerini aldı. Fragmanı ise geçtiğimiz haftalarda seyirci ile buluştu.

Filme Yöneltilen Eleştiriler

Geçtiğimiz aylarda film eleştirmeleri Dumbledore’un Sırları Filmi; estetik ve sinema kaygısından ziyade yalnızca maddi amaçlar doğrultusunda çekilen bir film olduğuna yönelik ağır eleştirilerde bulunmuşlardı. Bu durum gişe hasılatlarına fahiş bir şekilde yansımasa da birçok sinemaseveri etkilemişe benziyor. Serinin 4. Filminin çekileceğine yönelik olarak ise yeşil ışık henüz yakılmış değil. Daha fazla film ve dizi önerisi için sitemizi takipte kalın. İyi seyirler…

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.