filmdiziyorumlari.com

Avatar: Son Havabükücü

5/5 - (1 oy)

Avatar Son Hava Bükücü Dizisi, Amerikan yapımı bir animasyon dizisidir. Amerika’da Nickelodeon, Türkiye’de de “Nickelodeon Türkiye” ve “Cnbc-e” ekranlarında Türkçe dublajlı olarak yayınlanır. Tam adı “Avatar: The Last Airbender”, yani Türkçesi “Avatar Son Hava Bükücü“dür. Diğer adı da “Avatar: The Legend of Aang”, Türkçesi ile “Avatar: Aang’ın Efsanesi”dir.

Avatar dizisinin senaryosu, bir kitap serisi olarak yazılmış, her sezon bir kitap, her bölüm bir kitap bölümü olarak tanımlanır. Animasyonun konusu, son hava bükücü olan Avatar Aang ve arkadaşlarının dünyayı acımasız Ateş Ulusu’ndan kurtmarmak için çıktıkları büyük macerayı anlatır. Uluslar arasında ki barışı getirebilecek ve dengeyi sağlayabilecek tek kişi Avatar‘dır. Dizi, Asya etkileri taşıyan dövüş sanatları ve elementel sihirler etrafında dönen bir altyapıya sahiptir. Avatar, yakaladığı başarısıyla “Emmy” başta olmak üzere “Nickelodeon Kid’s Choice Awards”, “Annie Awards”, “Pulcinella Awards”, “Peabody Awards”, “Genesis Awards” gibi bir çok ödül kazanmıştır. Bir çok ödüle de aday gösterilmiştir.

Avatar Son Hava Bükücü Dizi Yorum ve Önerilerim

Avatar Son Hava Bükücü, Kesinlikle harika bir çizgi dizi – animedir. Çizgi dizi dememin sebebi ise çoğu kişinin anime olarak kabul etmemesi. Fakat bu sinemanın teknik detaylarıyla boğulmadan net bir yorum yapmam gerekir ki o da harika bir yapım olduğudur. Diziye verdiğim puan ise 9. Bunun birkaç nedeni var en başında da gözüme çarpan mantık hataları. Doğrusunu söylemek gerekirse bu şekilde kurgu ve yatırım yapılmış bir yapıta yakışmayacak, çok basit mantık hataları bulunuyor.

Dizide, gerçek hayatta belki de hiçbir zaman sahip olamayacağımız; arkadaşlık, güven, aşk gibi duyguları bir nebze de olsa tadıyoruz. Hiç yoksa bu kısım oldukça mantıklı diyebilirim 😊. 3. Sezona gelene kadar sanki biz izleyiciye, verilmesi gereken her şey verilmiş ancak izleyici açısından bakınca da bir şeyler hep boşlukta kalmış. Yani ne tamamıyla, evet bu olmuş diyebiliyorsunuz ne de tam aksi yönde bu olmamış… Bu açıdan bakacak olursak, izleyiciyi boşlukta bırakan pek çok husus söz konusu. Puan kırdığım noktalardan bir tanesi de burası.

Genel olarak Avatar Son Hava Bükücü dizi yorumlayacak olursak, dizi içerisinde konunun işlenişi açısından izleyici ile paylaşılan detaylar ki bu detaylar için çizerlerin o coğrafyada uzun süre vakit geçirmiş olmaları da ek bilgi olsun, seçilen isimler, konunun başlı başına her şeyin üzerinde olması çok başka bir tat katmış diziye.

Zamanınızı ayırıp severek izleyebileceğiniz bir dizi ortaya çıkartmışlar. Daha fazla şey yazıp spoiler vermek istemiyorum 😊 şimdiden iyi seyirler. Aynı zamanda daha fazla film önerisinde bulunmamız için bizi takip ederek destek verebilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.