filmdiziyorumlari.com

2008 Animasyon Filmleri

5/5 - (8 oy)

2008 animasyon filmlerinden en beğendiğimiz ve sizlerin de beğeneceğini düşündüğümüz 5 filmi derledik. Daha fazla film ve dizi önerisi için sitemizi takip edebilirsiniz. Keyifli Okumalar.

Vol-i

voli filmi 2008 animasyon filmleri
voli filmi 2008 animasyon filmleri

2008 yılı animasyon filmlerinden birisi olan Vol-i, gelecekte harap edilmiş dünyamızı temizlemeye çalışan bir robotun hikayesi aslında. İnsanların tüm kaynakları şuursuzca tüketmesinin ardından artık dünyaya sadece karanlık ve ölüm hakimdir. İnsanlar ise BnL isimli şirketin ürettiği büyük uzay gemileri ile dünyayı çoktan terk etmiştir. Geride ise dünyayı temizlemek için programladıkları robotları bırakmışlardır.

Geride bıraktıkları temizlik robotlarının hala çalışan tek üyesi Wall-Enin çöp toplamak ile geçen monoton ve fakat keyifli gününü izleyerek bir taraftan eğleniyor bir taraftan da sosyal bilinç kazanıyoruz.

Kung Fu Panda

kung fu panda 2008 animasyon filmleri
kung fu panda 2008 animasyon filmleri

2008 animasyon filmlerinden bir diğeri olan Kung Fu Panda, erişte dükkanı işleten babasının yanından ayrılıp Kung Fu macerasına atılmasını konu alan fantastik bir film. Her yaşa hitap eden Kung Fu panda, içerisinde birçok sosyal mesajı da barındırıyor.

Kung Fu Panda filmi yapımcıları yalnızca hikayeye bağlı kalmamış olsa gerek, eski Çin uygarlığına ait mitlerin kısa kesitler halinde izleyiciye aktarılması ile adeta bir kültür şöleni yapılmış.

Madagaskar 2

madagaskar 2 2008 animasyon filmleri
madagaskar 2 2008 animasyon filmleri

Madagaskar 2 filmi, serinin en keyif veren filmlerinden bir tanesi. Özellikle Türkçe dublajının, filmin orijinalinden daha efektif olduğu aşikar. 2008 animasyon filmleri arasında yeri ayrı olan Madagaskar, New York hayvanat bahçesinden kaçan ve doğalarına geri dönmeye çalışan Aslan Alex, Zürafa Melman, Zebra Marty ve Hipopotam/ Suaygırı Glorianın maceralarını anlatıyor. İlk filmde Madagaskar adasına yolculuk eden kafadarlar, bu filmde ise Afrika’ya yolculuğa çıkıyorlar.

Bolt

bolt 2008 animasyon filmleri
bolt 2008 animasyon filmleri

Alman Çoban köpeği Bolt, tüm hayatını aksiyon filmlerinde ve televizyon gösterilerinde süper kahraman köpek olarak sürdürmüştür. Bu sebeple gerçekten de süper güçleri olan bir köpek olduğuna inanmaktadır.

Bir gün nedensizce ve istemsizce film stüdyosundan ayrılır. Etrafta dolaşırken Mr. Mittens isimli kedin ve Rhino isimli hamster ile karşılaşır. Gerçek yaşamda birbirinin düşmanı olduğunu zannettiğimiz bu hayvanlar arasında aniden yeşeren bir dostluk başlar. Bolt dostlarıyla çıktığı bu yolcuklukta, aslında süper kahraman olmadığını ve gerçek yaşamın süper kahraman olsa dahi çok zor olduğunu anlayacaktır.

Ponyo

ponyo 2008 animasyon filmleri
ponyo 2008 animasyon filmleri

2008 animasyon filmleri kategorisinde kabul ettiğimiz fakat aslında bir anime olan Ponyo filmi, en büyük hayali insan olmak olan küçük bir japon balığının hikayesini anlatmaktadır. Ponyo’nun bu amansız ve bir o kadar da imkansız hayalinin, onu sürüklediği maceraları ve bu macerası sırasında tanıştığı 5 yaşındaki küçük bir erkek çocuğu ile başlayan arkadaşlığı çok hoş bir şekilde izleyiciye aktarılmış. Anime sanatının büyük ustası Toshio Suzuki tarafından yaratılan Ponyo, ilk çıktığı zaman Japonya’da gişe rekorlarına imza attı.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.